Kredi Kartına Sahip Olabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Herhangi bir bankanın kredi kartına sahip olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ya da aile bireylerinin kredi kartı sözleşmesini imzalaması, kredi notunuzun bankanın değerlendirmesine göre riskli seviyede yer almaması, yüksek limitli kredi kartı taleplerinizde ise gelir belgesi verilebilmesi şartları yerine getirilmelidir.
Ayrıca ilgili konu gereğince gelir belgesi olmayanlar da bankanın inisiyatifinde kredi kartı alabilir.

Kredi Kartı Başvurularında Yaş Sınırı

Kredi kartı kullanma alt yaş sınırı ülkemizde reşit olma yaşı olan 18’dir. Bunun nedeni ise 18 yaşının altında olan kişilerin imza yetkisinin aile bireylerinde olmasıdır. 18 yaşını doldurmamış olan kişiler için aile bireylerinin ek kart çıkarması ya da kredi kartı almasının da başvurulan bankanın inisiyatifinde bir alt yaş sınırı bulunmaktadır.  Bu yaş alt sınırı aralığı ise bankadan bankaya değişmekle birlikte genel olarak 12 ila 18 yaş arasında değişiklik göstermektedir.
türk .

Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kredi kartı başvurularında genel olarak herhangi bir evrak talebinde bulunulmaz. Fakat kredi kartı başvurusunda bulunan şahsın sistemsel olarak geliri tespit edilememesi durumuyla karşılaşılır ise sadece bu durumda bazı bankalar tarafından gelir belgesi (maaş bordrosu, vergi levhası vs. ) talep edilebilmektedir.  Aynı durum kredi kartı limiti yükseltme talebi için de genel olarak geçerlidir.

Kredi kartı nakit avans çekmek. Nakit avans nasıl çekilir?

kredi-karti-nakit-finans-cekme-finans-360

Kedi Kartı Başvurularında Kredi Notu

Kredi Kartı sahibi olabilmek için önemli bir diğer noktada kredi geçmişinden ve ekonomik gelirinizden belirlenen kredi notunuzdur. Kredi notunuz O ise bankalar tarafından az riskli bulunursunuz ve gelirinize bağlı olarak kredi kartı alma ihtimaliniz belirlenir. 1-699 arasında bir kredi notuna sahip iseniz en riskli kullanıcı olarak görülür, teminatlı kredi kartı sahibi olabilme şansına sahip olursunuz. 1500-1900 arası bir kredi notuna sahip iseniz bankalar tarafından tamamen risksiz görünür, gelirinize göre yüksek limitli kredi kartlarına sahip olabilirsiniz.