Bankalar nakit ihtiyacı olan emeklilere müjde vermeye devam ediyor. Bu yazımızda kamu bankalarının ve özel bankaların emeklilere faizsiz veya düşük faizli kredi vermesi gündemde. Artık emekliler maaşlarına göre belli miktarda kredi çekebiliyor ve borcunu faizsiz olarak maaşlarından kesilecek taksitlerle geri ödeyebiliyor.

Yukarıda çıkan HEDİYE BUTONLARINA basarak hem bizden sponsorlu hediyeler kazanıp hem de en uygun kredileri cebinize indirme şansı yakalayabilirsiniz.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Var Mı?

2018 senesinin başından beri birçok banka, düzenlemiş olduğu kampanyalar ile beraber emekliler için özel faizsiz kredi imkanları vermeye devam etmekte.

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar..

Emeklilerin maaşlarını en çok kamu bankalarından almış olduğunu göz önüne aldığımız zaman Ziraat Bankasının, Halk Bankasının ve Vakıfbank’ın faizsiz emekli kredisi sunmasının an meselesi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bankalar arasındaki ödenecek olan promosyon kampanyaları ile rekabet oldukça artış göstermiştir. Bankalar yine bu büyük kitleyi, maaş müşterisi yapmak adına çeşitli kredi kampanyalarına yer vermektedir.

Üstte yer alan HEDİYE BUTONLARINI kullanarak en uygun krediyi cebine indir ve bizden sponsorlu sürpriz hediyeler kazanma fırsatı yakala. SÜRPRİZLERE bir TIK yeter!

Bu bankaların arasında öne çıkarak altın hediyesi vererek bazı bankalar bile mevcuttur. Bazı bankalar 300 TL hediye para verecekken, bazıları da 3 çeyrek altın hediyesi sunacak. Özel sermayeli ve kamu bankaları arasında ocak ayında ödenecek olan promosyon ödemelerinin rekabetleri, bankaları yeni kampanyalar düzenlemek için teşvik etmektedir.

Emeklilere Kredi İmkanları

HEDİYE BUTONLARI kullanarak en uygun krediyi cebine indir ve bizden sponsorlu sürpriz hediyeler kazanma fırsatı yakala.

PTT Emekli Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplamaları

Her ne kadar konu emekliler için olsa da faizsiz krediler gündemde iken halen emekli promosyon ödemelerinin ne zaman olacağı ve ne kadar yapılacağı merak konusu haline gelmiştir. Banka promosyon ödemeleri konularına bakacak olursak 2018 senesi ocak ayı ile beraber ödemeleri tamamlayarak 300 ila 450 lira arasında emekli aylığına ödemelerde bulunulacaktır. Başbakan’ın verdiği promosyon ödemesi müjdesi ile beraber emekliler ve banka arasında ev avantajlı olan bankalar araştırılmakta ve bu bankalara maaşlarını taşımak için işlemlere başlanılmaktadır.

Söz banka promosyonları için açılmışken; sürekli bir şekilde gündemi meşgul eden ve bir türlü anlaşma olmayan emekli maaşlarını alma hediye paralarına değinebiliriz. Emeklilere oldukça güzel bir haber olarak, emekli maaşlarınıza ek olarak orantılı bir şekilde promosyon parası da alabileceksiniz. Dikkatinizi çekip söylemek isterim ki, bu para maaş hesabınızı başka bir bankaya transfer yaptığınız için değil maaşınızı o bankadan üç sene boyunca alacağınızın taahütünü yapmanızdan ötürüdür. Eğer sizde promosyon elde etmek istiyorsanız, maaşınızı taşımış olduğunuz bankaya üç sene boyunca kalacağınızın sözünü vermek ve iki adet otomatik ödeme talimati işlemi gerçekleştirmeniz yeterlidir.


Emekli Kredisi Kullanma Şartları

 • Krediyle ilgili açıkta herhangi bir yasal veya idari takibin olmaması,
 • 75-80 yaşının üzerinde olunmaması,
 • Emekli olarak çalışılıyorsa resmi geçerliliği olan belgeyle kanıtlanması,
 • Kredi talebinin ihtiyaç kredisinde 36 ayı, taşıt kredisinde 48 ayı geçmemesi,
 • Talep edilen taksitlerin aylık gelirin yarısını geçmemesi,
 • İpotek verilecekse eğer eş rızasının yazılı olarak bankaya verilebilmesidir.

Emekliye Faizsiz Kredi Sunan Bankalar

 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası

Kullanmak istenilen nakit ile herhangi ürün alınacak, seyahat veya tatile gidilecekse yukarıda belirttiğimiz faizsiz kredi hizmeti sunan 5 tane katılım bankasında 48 vadeyle ihtiyaçlar finanse edilebiliyor olduğu size sunacağımız bir diğer önemli bilgidir.


Emekliyim Sıfır Faizli Kredi Alabilir miyim?

Emekliye sıfır (0) faizli, sıfır kâr paylı kredi sunan bir banka henüz bulunmamaktadır. Bulunmasının tek yolu ise emekli yerine faizin kamu otoritesi tarafından karşılanmasıdır. Böyle bir uygulama ise günümüzde henüz mevcut değildir.

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar

Emekli Kredisi Veren Bankalar

Banka ve Kampanya    Tutar    Vade    Üç Ayda Bir Ödeme
İş Bankası Emekli Kredisi     100.000 TL   36  AY    Var
Garanti Bankası Emeklilere Özel Kredi     100.000 TL    36 AY    Yok
VakıfBank Emeklilere Özel Kredi      90.000 TL    36 AY    Var
DenizBank Emeklilik Kredisi      55.000 TL    36 AY    Yok
Aktif Bank PTT’den Emekliye Kredi      50.000 TL    36 AY    Yok
Halkbank Mutlu Emekli Kredisi      50.000 TL    36 AY    Var
ING Bank Emeklilere Kredi      50.000 TL    36 AY    Yok
Şekerbank Emeklilere Özel Kredi      50.000 TL    36 AY    Yok
Ziraat Bankası Emekli Kredisi      20.000 TL    36 AY    Var

Emekliye Kolay Kredi Veren Bankalar

N Kolay Kredi (Aktif Bank)    Evrak talep edilmiyor   Kefil istenmiyor
Enpara.com    Evrak talep edilmiyor   Kefil istenmiyor
CEPTETEB    Evrak talep edilmiyor   Kefil istenmiyor

Tabloda yer alan bankalar, evraksız ve kefilsiz olarak emekliye kredi işlemi yapabilmektedir.


PTT Üzerinden Emeklilere Kredi Veren Bankalar

PTT’den emekli maaşı alınması durumunda aşağıdaki bankalara doğrudan PTT şubeleri üzerinden başvurarak kredi kullanımı yapılabiliyor. Bu konuyla ilgili size vereceğimiz bilgi yeterli gelmezse PTT yetkilileri ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Banka ve Kampanya     Tutar    Vade   Üst Yaş Sınırı
Aktif Bank N Kolay Emekliye Kredi     60.000 TL     36 Ay   80
Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi     55.000 TL     36 Ay   84
Odeabank Nakit Hazır     50.000 TL     36 Ay   75
ING Bank Kredi Postam     45.000 TL     36 Ay   75
DenizBank Emekli Kredisi     36.000 TL     36 Ay   80
Fibabanka Özel İhtiyaç Kredisi     30.000 TL     36 Ay   80
TEB Jet Kredi     30.000 TL     36 Ay   70

Emekliyim Ne Kadar Kredi Kullanabilirim?

Emekli maaşınızın 10 – 15 katı arasında kredi verilmesi, emekli kredilerinde bankaların sıklıkla kullandığı kampanyalardan biridir. Ancak asıl kullanılabilecek kredi belirleme yöntemi, aylık gelirin en fazla yarısının (%50’sinin) “ödenebilir aylık taksit tutarı” olarak belirlendiği yöntemdir. Bu yöntem neredeyse her banka tarafından kişinin kredi notuna göre kullanılır. Örneğin kişinin aylık kayıtlı geliri 4.000 TL ise en fazla 2.000 TL toplam aylık kredi taksiti ödeyebilir şeklinde banka tarafından bir hesaplama yapılır.

EMEKLİ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

BankalarFaiz Oranı
QNB FİNANSBANK%1,48
TEB%1,50
İŞ BANKASI%1,59
INGBANK%1,59
GARANTİ%1,87
ZİRAAT BANKASI%1,54
VAKIFBANK%1,54

Kredi faiz oranları ülkemizin yaşadığı iç ve dış etkenler ve bankaların politikalarına bağlı olarak sürekli değişkenlik gösterir. Bunun için herhangi bir bankanın faiz oranı sürekli iyi ya da kötü şeklinde bir görüşte bulunmak tam anlamıyla doğru olmaz. Bu nedenle kredi başvurusu yapacağınız zaman bankaları değerlendirmek ve karşılaştırmak en uygun bankanın seçilmesi açısından en doğru yol olur.

Bu bana yetmez ben daha çok bilgi sahibi olmak istiyorum ve daha uygun krediler istiyorum diyorsanız sayfanın başında, ortasında ve sonunda bulunan HEDİYE BUTONLARINA basarak hem hediyeler kazanma şansı yakalayabilir hem de en uygun kredinizi cebinize indirebilirsiniz.